Dělení plechů + ohýbání plechů + prodej svitků

Plechová střecha Vsetín 4

Dělení různých druhů plechů

Naše společnost STATO střechy s.r.o. se specializuje zejména na tyto metody dělení plechů:
Podélné – je realizováno s využitím válcovacích strojů, kdy se vytvářejí rovné díly, které budou dále upraveny. Tato metoda je vhodná pro výrobu plechové střešní krytiny zejména v oblasti stavebnictví.
Příčné – zahrnuje řezání plechu na menší části podél příčné osy, obvykle pomocí nůžek nebo speciální pily. Tato technika je často využívána při výrobě plechových krytin a střešních panelů.

Při volbě konkrétního způsobu dělení plechů pečlivě zvažujeme několik faktorů, včetně použitého materiálu, požadovaného výsledku a nákladů na výrobu. Naše paleta možností je široká, což nám umožňuje dosáhnout optimálního výsledku pro každý jednotlivý projekt.

Metody ohýbání plechů

Jedná se o technologický proces, při kterém se plechový materiál transformuje do požadovaného tvaru pomocí ohnutí kolem osy. Tím vznikají rozmanité tvary, jako jsou hrany, úhly nebo křivky, které nacházejí uplatnění v různých průmyslových oborech. Zejména v oblasti stavebnictví slouží ohýbané plechy například jako střešní krytiny.

Ohýbání plechů se realizuje s využitím různých metod a zařízení, která jsou volena podle specifických potřeb zákazníka. Konkrétně se jedná o ruční ohýbání a ohýbání pomocí lisovacího nebo CNC stroje.

Náš tým odborníků je schopen připravit okrajové lišty, běžné klempířské prvky a další ohýbané profily přesně podle vašich požadavků, odpovídajících každému typu střechy.

Prodej svitků a tabulí

Plechové svitky slouží jako ochranné obaly pro různé druhy kabelů, vodičů či hadic. Jedná se o výrobky z plechu, které mají tvar spirály. Plechové tabule jsou plošné plechy, které jsou upraveny ohnutím a nacházejí široké využití, převážně v oblasti stavebnictví a řemeslných odvětvích. Jsou využívány pro střešní krytiny, fasády budov, kovové obklady, nosné konstrukce a další aplikace.

Plechové svitky a tabule jsou vyráběné z různých plechů, například měděné, ocelové nebo hliníkové. Svitky a tabule nabízejí mnoho výhod, zahrnující odolnost vůči nepříznivým podmínkám, ekonomičnost ve srovnání s jinými materiály, dlouhou životnost a snadnou údržbu.

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

STATO střechy s.r.o.
Janová 266 (areál Vsacko)
755 01 Vsetín

Plechová střecha
Trapézové plechy
Okapové systémy